Zakończenie roku szkolnego - 3 klasa kompetencji

16 marca odbyło się w Collegium Maius oficjalne zakończenie kursu uniwersyteckiego 3 klasy kompetencji międzykulturowej -  stworzonej przy współpracy Instytutu Europeistyki oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Uczniowie klasy w latach 2011-2014 uczestniczyli w zajęciach uniwersyteckich: wykładach, seminariach oraz ćwiczeniach. Program zajęć obejmował wiedzę w zakresu kultury europejskiej, komunikacji międzykulturowej, tożsamości europejskiej oraz tolerancji i dyskryminacji a także pozwalał uczestnikom na zdobycie umiejętności pracy w grupie, konfrontowania swojej wiedzy z rzeczywistością, sprawnej analizy i interpretacji zjawisk społecznych.  Podczas oficjalnego zakończenie uczniowie mieli okazję zwiedzić muzeum uniwersytetu oraz spotkać się z władzami Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Uczniowie otrzymali certyfikaty zakończenie trzyletniej nauki oraz pamiątkowe gadżety uniwersyteckie.

Na zdjęciu: uczniowie 3 klasy, dyrektor szkoły mgr Iwona Król, wychowawczyni klasy oraz koordynatorka z ramienia szkoły mgr Bożena Cudak oraz koordynatorka z ramienia IE UJ dr Kinga Anna Gajda.

Data opublikowania: 04.05.2014
Osoba publikująca: Katarzyna Suszkiewicz