Z wizytą u Heródka, czyli realizacja projektu Nieznani i znani lokalni twórcy i tradycje

Uczniowie uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych prowadzonej przez dr Kingę Gajdę rozpoczęli realizację własnego projektu zatytułowanego Nieznani i znani lokalni twórcy i tradycje. Jak piszą w swoim wniosku: „Jako młodzi ludzie zauważyliśmy w naszym środowisku problem, polegający na deficycie wiedzy w tematach folklorystycznej kultury naszego regionu. Te zwyczaje, tradycje, jak i dzieła artystyczne z pokolenia na pokolenie zanikają, zostają zapomniane”.

24 stycznia odwiedzili Muzeum Etnograficzne, by spotkać się tam z Mają Spychaj - Kubacką, jedną z kuratorek wystawy zatytułowanej Heródek oraz poznać prace  artysty prymitywnego, Karola Wójciaka (tytułowego Heródka) i doświadczyć tego, co w sobie skrywają gnotki.

Efektem projektu ma być film filmu na temat twórczości wspomnianego artysty.

Projekt jest realizowany w ramach programu Stowarzyszenia Europe4Youth "Partycypacja, Informacja, Wsparcie i Rozwój Młodzieży w Krakowie i Małopolsce" finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków programu PROO 1a. Liderem projektu jest Maciej Kurzydło (uczeń uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych w VIII LO).

Data opublikowania: 24.01.2020