Narzędzia social media oraz savoir-vivre w sieci

W czasie zajęć w dniu 18 lutego trenerze z Social Sky pracowali z grupą uczniów realizujących projekt „Kompetentni uczniowie” nad narzędziami social media oraz treściami udostępnianymi przez uczniów na ich profilach i zasadami savoir-vivre w sieci. Poruszali tematy związane z popularnością platform pośród grupy wiekowej uczestników, określając częstotliwość korzystania i stopień zaangażowania w zawartość.

Uczestnicy mieli określić potrzebne im do komunikacji platformy i opisać,w jaki sposób się komunikują, w celu późniejszej analizy, czy robią to właściwie. Następnie musieli określić, jakie treści można publikować w Internecie, a jakich powinni się wystrzegać. Równocześnie poznali zasady bezpiecznego korzystania z social mediów. W ostatniej część zajęć poruszyli kwestie prawne, dotyczące wizerunku i danych osobowych oraz korzystania z otwartych zasobów treściowych w sieci.

Data opublikowania: 28.02.2019