Współpraca regionalna w obszarze Europy Środkowej i Wschodniej

Uczniowie realizujący projekt „Kompetentni uczniowie" II moduł partycypowali w warsztatach zatytułowanych „Współpraca regionalna w obszarze Europy Środkowej i Wschodniej " prowadzonych przez przedstawicieli Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. W czasie warsztatów uczniowie poruszyli takie tematy, jak obraz sąsiadów w Polsce, stereotypy i ich przezwyciężanie, dobre sąsiedztwo, współpraca międzyludzka i komunikacja z sąsiadami. Dyskusja na temat sąsiadów, wzajemnych relacji (uprzedzeń i współpracy) miały na celu wzbudzić w uczestnikach większe zrozumienie i zainteresowanie tematyką obszaru Europy Wschodniej i bezpośrednimi sąsiadami Polski. Zajęcia były prowadzone metodą warsztatową, interaktywną, z wykorzystaniem technik wywiadu.

Published Date: 18.02.2019
Published by: Kinga Gajda